"Наздогнати Притуляка це утопія!"
(перифраз репліки з фільму "Покровські ворота")

Ще одна переможна гонка позаду – етап Чемпіонату Іспанії з крос-кантрі ралі, в рамках якого пройшли ралі PARA BAJA. Це як Паралімпійські ігри після Олімпіади. У нашому екіпажі на багі "SKARLAT": Вадим Притуляк (1988 р.в.) – пілот, Сергій Романовський – штурман. Сергій - воїн десантник, ветеран Збройних сил України. Ногу втратив внаслідок бою у 2014 році біля річки Сіверський Донець. Реанімація, 5 операцій в Харкові. Ще 20 операцій в Києві. Тоді він думав, що повноцінного життя вже не буде. Але через дев’ять років потому, коли він успішно ходив у походи в гори й навіть подолав Казбек, став одним з організатором "Ігор Героїв" та бере участь у бігових марафонах, розуміє, наскільки хибними були його думки.

Вадим Притуляк:

Особисто для мене це насправді дуже важливий проєкт. Адже я сам інвалід другої групи й дуже добре знаю, наскільки складно людям з подібними травмами та фізичними обмеженнями. Сама програма Para Baja – це великий шанс для багатьох людей, які прагнуть жити різноманітним насиченим життям, попри всі фізичні обмеження та вади. І наша участь у Para Baja Step by Step Motorsport Event – це ще один напрям для тих, хто прагне спробувати свої сили у тих чи інших параспортивних дисциплінах. У нас вже багато знають про Паралімпійські ігри, вболівають за наших спортсменів, які завжди були серед лідерів. От автоспортивний напрям у нашому параспорті майже відсутній – і зараз нам потрібно повністю використати таку можливість.

Мы були в цих змаганнях екіпажем номер 1: самими швидкими, позитивними та крутими!

Мій бізнес-партнер Роман Скарлат займається випуском універсальних багі "SKARLAT", які можна адаптувати для використання на фронті – перевезення людей, невеликих вантажів, боєкомплекту, евакуація поранених і т.д. Ми зараз тестуємо ці багі на полігонах, враховуємо побажання військових, вже передали кілька машин на фронт – робимо все, щоб ця техніка була максимально ефективною. Оскільки одним з основних завдань для цих багі є евакуація поранених, то ми називаємо їх RESQUE 300. От тому й було вирішено підготувати для виступу в Іспанії "SKARLAT" – конструкція дозволяє досить швидко переобладнати його для позашляхових змагань. І ми з цією машиною хочемо вчергове нагадати всім про війну в Україні та про наших захисників.

У нас вже є певні плани на наступний рік – здійснювати такі регулярні виїзди наших поранених ветеранів для їх реабілітації й адаптації. І багато хто зі спортсменів підтримують цю ідею. А стосовно міжнародних перспектив, то впевнений – тут не повинно бути якихось обмежень, треба просуватися на всіх можливих рівнях. Я розраховую поспілкуватися на цю тему з президентом FIA Мохаммедом Бен-Сулайємом і обговорити з ним підтримку нашої ініціативи. Після Іспанії я буду в ОАЕ, планую виступити там у місцевому чемпіонаті, чи Emirates Desert Championship (кілька років Бен-Сулайєм його відновив з нуля і приділяє йому чимало уваги). Це дуже важливо – зустрітися безпосередньо з Мохаммедом Бен-Сулайємом, показати йому все, що ми вже зробили, зробити акцент на тому, що потрібно приділити увагу розвитку параспортивного напряму в автоспорті.